Jak wystrzec się przed nieuczciwą lokatą.

26 January, 2017

undefined

Bardzo często nawet jeżeli dokładnie przeglądamy ofertę lokaty bankowej możemy trafić na oszustów. Taka nieuczciwa lokata zamiast pozwolić nam zarobić dodatkowe pieniądze sprawi, że możemy stracić oszczędności swojego życia. Trudno jest się z tym pogodzić, dlatego zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję o włożeniu pieniędzy na lokatę powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą jaką przygotował dla nas bank. Wiele ofert tylko na pierwszy rzut oka wydaje się na korzystne. Dopiero, kiedy przyjrzymy się im bardzo dokładnie zauważymy, że oferta ma za zadanie nas oszukać i omamić.

Banki są na tyle cwane, że oferują swoje propozycje lokat w taki sposób, że przemycają w nich ukryte haczyki, w które bardzo łatwo można wpaść. Najczęściej taki haczyk schowany jest w regulaminie i napisany jest bardzo małym drukiem, aby niedouczony klient się tego wpisu nie dopatrzył. Zawsze sprawdzajmy dokładnie każdą ofertę lokaty. Zapoznając się dokładnie z jej warunkami można dopiero wtedy zobaczyć, że wcale nie jest ona tak atrakcyjna na jaką wygląda. Cała masa osób nie czyta w ogóle umowy tylko ją podpisuje, później jest już za późno i ma warunki lokaty jakich tak naprawdę pod żadnym pozorem by dobrowolnie nie podpisał. Takie posunięcie banku nie jest fair w stosunku do klienta, ale niestety nie wszystkie banki są w stu procentach w porządku względem nas. Chcą na nas zarobić i tyle.

Dosyć głośna była sytuacje, kiedy jeden z banków proponował lokatę na 6% przez okres jednego roku. Był w niej ukryty jeden haczyk. Lokatę trzeba było zawszeć pomiędzy 28 stycznia, a 24 lutego. Niby nic nadzwyczajnego, ale oprocentowanie lokaty bank naliczał dopiero od 18 marca. Do tego czasu pieniądze leżały na lokacie i w żaden sposób na siebie nie zarabiały. Było to celowe posunięcie banku. Dali duże oprocentowanie, ale przez miesiąc go nie naliczali co dało taki sam zarobek jak w innych bankach oferujących mniejsze oprocentowanie. Wiele banków oferuje bardzo wysokie oprocentowanie w ostatnim miesiącu trwania umowy lokaty. Klient widzi 12% na lokacie i od razu się na nią decyzje. W rzeczywistości sytuacja wygląda inaczej. Co prawda w ostatnim miesiącu mamy te 12%, ale w poprzednich mogło być oprocentowanie równe 2, czy 3% i tym samym średnia oprocentowania na lokacie nie wynosiła 12%, a była o połowę mniejsza. Jest to zwykłe oszukiwanie klienta i łapanie go na duże oprocentowanie, które w rzeczywistości w żadnym miesiącu takie nie będzie. Takich haczyków jakie stosują w swoich ofertach banki jest cała masa i bardzo często nawet przy dokładnym przeczytaniu umowy trudno się przed tymi oszustwami ustrzec. Jeżeli nie mamy zielonego pojęcia o lokatach bankowych lepiej zapytać kogoś kto się na tym naprawdę zna i zaproponować, aby poszedł z nami do banku. Pracownicy od razu zauważą, że się na tym nie znamy i tak nas zakręcą, że wpłacimy pieniądze na lokatę o bardzo małym oprocentowaniu. Zamiast zarobić bank będzie dysponował naszymi pieniędzmi niemal za darmo.

Kredyt walutowy denominowany.

14 October, 2016

W przypadku kredytu walutowego denominowanego zawiera się umowę, w której określona jest konkretna kwota obcej waluty. W momencie, kiedy wypłacane są nam pieniądze kwota kredytu przeliczana jest na złotówki. Taki kredyt obciążony jest sporym ryzykiem, gdyż wartość waluty może spaść i tym samym otrzymamy od banku mniejszą kwotę kredytu niż ta o jaką wnioskowaliśmy. Kredyt walutowy denominowany jest ryzykowny, ale może być też dla nas bardziej opłacalny. Mówi się, że kto nie ryzykuje ten nic nie ma, ale czasami ryzyko jest zbyt duże i lepiej się go nie podejmować. Mogą ryzykować osoby, które mają pieniądze i jeśli je stracą nie będzie to dla nich wielkim obciążeniem. Osoby, które mają ograniczoną ilość pieniędzy powinny jednak wybierać mniej ryzykowne kredyty, aby wielkość rat jaką przyjdzie im spłacać nie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla ich budżetu.

Zabezpieczenie kredytu walutowego denominowanego.

W przypadku kredytu walutowego denominowanego jego zabezpieczeniem jest najczęściej hipoteka. Kredytobiorca zapewnia bank poprzez swój majątek jaki ma obecnie jak i ten w przyszłości, że ten kredyt spłaci, a jeśli tego nie wykona bank będzie miął zabezpieczenie i te pieniądze i tak zostaną mu zwrócone. Wartość hipoteki stanowi górną granicę roszczeń jakie ma bank wobec dłużnika. Do czasu ustanowienia hipoteki mamy czasowe zabezpieczenie kredytu. jest nim między innymi ubezpieczenie, weksel, poręczenie, czy też zablokowanie naszych środków na rachunku bądź też na lokacie. Zabezpieczeniem tego kredytu może być również poręczenie osoby trzeciej, która posiada zdolność kredytową.

W przypadku kredytu walutowego denominowanego zakłada się księgę wieczystą dla konkretnej nieruchomości, najczęściej dla nieruchomości na jaką bierzemy kredyt. Ubezpiecza się również kredyt od różnego rodzaju zdarzeń losowych, a także korzysta z ubezpieczenia na życie. Te ostatnie z ubezpieczeń coraz częściej jest przez banki stosowane. Jest wiele form kredytów bankowych i każdy bez problemu znajdzie taki, który będzie dla niego najlepszy. Warto przyjrzeć się kilku ofertę i wybrać taką, która będzie dla nas najlepsza i kredyt nie będzie dla nas bardzo dużym obciążeniem, kiedy przyjdzie nam go spłacać. Jeżeli szukasz dobrego kredytu to tutaj - kredyt gotówkowy porównanie ułatwi Ci wybór.

Bo z kredytem gotówkowym trzeba świadomie

12 August, 2016

Kredyt gotówkowy aktualnie dla nikogo nie jest żadną tajemnicą. Każdy bez większego problemu może zdecydować się na to rozwiązanie finansowe. Należy wiedzieć, że kiedy kluczowe są pieniądze trzeba być zobowiązanym do trzymania się warunków umowy, tym bardzie po otrzymaniu gotówki, klient przecież w tym momencie staje się kredytobiorcą. Najlepiej jest poszerzyć swoją wiedzę, pobrać informację na temat najpowszechniejszych kredytów gotówkowych, oto 3 które ludzie najczęściej wybierają.

Budzi zainteresowanie kredyt gotówkowy na dowolny cel, ponieważ jest on wygodny. Zgadza się, każdy może z niego bez problemu skorzystać, nieważna jest praca ani wiek, trzeba jedynie w sposób wiarygodny zaprezentować swoją osobę. Kluczowym czynnikiem jest weksel in blanco, poręczenie osób trzecich a jako dodatkowy dokument może być również zaświadczenie o ubezpieczeniu. Większość posiada taki dokument, chroni swoje mienie, a przy kredycie gotówkowym na dowolny cel jest to istotny punkt. Seniorzy korzystają z powyższej propozycji, gdyż jest ona wiarygodna a dodatkowy zastrzyk pieniądza zawsze się przyda. Osoba starsza zobowiązana jest dostarczyć ostatni wycinek emerytury lub renty i zaświadczenie z ZUS, w ten oto sposób bank może szybko obliczyć jaka kwota jest możliwa do uzyskania. Kredyt gotówkowy na dowolny cel można wydać na co się tylko chce, zresztą sama nazwa o tym mówi. Zazwyczaj przeznacza się pieniądze na sprzęt AGD, generalny remont w mieszkaniu oraz rozrywkę. Karta kredytowa również jest ciekawa, jest to specjalna oferta dla tych, którzy preferują mieć pieniądze tuż obok jak również tych, którzy nie cechują się gospodarnym wydawaniem finansów. Pieniądze są na koncie i w każdym momencie, w razi okoliczności można je wypłacić, lecz określony limit jest gwarancją zabezpieczenia, dlatego jest taka duża frekwencja klientów. Utrzymanie karty kredytowej też nie jest jakoś specjalnie obciążające dlatego też zaleca się przeanalizować tę ofertę. Kredyt na rachunek bieżący to oszczędność czasu, ponieważ wykorzystywane jest istniejące konto. Bank przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdza bardzo rzetelnie historię rachunku, aby wykluczyć ukryte zadłużenia. Kiedy wszystko jest pod kontrolą klient może czekać na pozytywną odpowiedź.

Najwyższy czas na ciekawy kredyt gotówkowy

13 May, 2016

Kredyt gotówkowy bardzo szybko odniósł sukces w świecie finansowym i raczej nie powinno to nikogo dziwić, przecież jest to inwestycja kusząca. Cechuje się wygodą, każdy ma możliwość zdobycia dodatkowych pieniędzy podstawą jest jednak wiedza. Dokładnie, przed kredytem gotówkowym należy się przygotować, bo przecież oferta jest szeroka i należy do każdej podejść indywidualnie. Realizacje ściśle związane z pieniądzem to przecież nie zabawa, przez złe podejście i pochopne kroki można narazić się na przykry efekt końcowy. Któż by pomyślał, że nadejdzie taki okres kiedy to pieniądze będą tak blisko. Można skorzystać kredytu gotówkowego i wyjść na tym bardzo pozytywnie, ale trzeba mieć dojrzałe podejście do tej realizacji. Każdy nieprzemyślany krok może mieć swoje konsekwencję i na to trzeba zważać. W rzeczywistości nikt nikogo nie goni, a przecież i tak powyższa oferta finansowa znana jest z szybkiej realizacji, dzięki czemu śmiało można się zabezpieczyć. Kredyt gotówkowy nie jest dla każdego i to trzeba powiedzieć już na samym starcie. Niestety często przez gwałtowne i pochopne kroki osoba zainteresowana w rzeczywistości na własne życzenie naraża się na obciążające konsekwencję.

Zaleca się wiedzieć, że osoba, która ostatecznie wybiera jakikolwiek kredyty gotówkowy automatycznie staje się kredytobiorcą i zobowiązana jest w terminie wyregulować zadłużenia. Stąd tak dużo mówi się o dojrzałym podejściu do pieniądza, bo przecież inwestycje związane z pieniądzem to nie jest żadna zabawa. Bardzo dobrze kiedy to klient, najpierw decyduje się na poznanie tego świata kredytowego, by później świadomie podjąć kroki.

Pierwszą formą finansową na którą warto jest zwrócić szczególną uwagę jest kredyt gotówkowy na dowolny cel. Cieszy się on zainteresowaniem oraz zaufaniem, nie jedna osoba skorzystała z tej opcji i jest zadowolenie. Klienci zobowiązani są najpierw przedstawić swoją wiarygodność w odpowiedni sposób. Weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i zaświadczenie o ubezpieczeniu to najczęściej oczekiwane dokumenty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z kredytu gotówkowego na dowolny cel korzystały także osoby starsze. Senior musi dostarczyć danej instytucji bankowej takie dokumenty jak ostatni wycinek emerytury oraz zaświadczenie z ZUS. Wedle swoich potrzeb można zagospodarować uzyskane pieniądze. Banki nie wymagają tłumaczenia się z transakcji, nie przedstawiają listy, którą należy się kierować. Pieniądze przeznaczane są na potrzeby codzienne, sprzęt AGD, generalny remont dom, jak też rozrywkę. Następną ofertą jakże godną uwagi jest karta kredytowa. To rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo, a przyczyną jest określony z góry limit dziennych wypłat. W tym przypadku pieniądze nie są dostarczane do rąk klienta, lecz na podane konto. Można tylko wypłacić wcześniej ustaloną kwotę. Kredytobiorcy preferuje taki system, gdyż nie ma ryzyka wydania za dużych pieniędzy, to jest po prostu kontrola. Karta kredytowa jest tez tania w utrzymaniu, co na pewno jest istotnym punktem. Kredyt na rachunek bieżący zaś jest zapewnieniem oszczędności czasu. Wszystko przez skorzystanie z istniejącego konta, który sprawdza bank. Istotna jest tu historia podanego rachunku, bo kiedy konto nie jest zadłużone to klient może czekać na ustaloną gotówkę.

Podstawowym pytaniem jest to, czy kredyt gotówkowy jest bezpieczny? Oczywiście, że tak, lecz tylko wtedy gdy rzeczywiście nastawienie osoby zainteresowanej jest obiektywne. Kiedy to jest szeroka wiedza o kredytach gotówkowych to naprawdę nie może być inaczej jak tylko satysfakcjonujący efekt końcowy.

 

Kredyt gotówkowy to dobry wybór

05 April, 2016

Kredyty gotówkowe są dziś bardzo dobrze znane przez Polaków, to dobrze, ponieważ dzięki rozwiniętej świadomości, więcej osób może skorzystać z tych właśnie kredytów i kredytów plusów, które ze sobą niosą, bo trzeba już na samym wstępie napisać, że właśnie kredyty gotówkowe są tym narzędziem ekonomicznym, które jest bardzo pomocne w wielu sytuacjach życiowych, jak chociażby w pokonywaniu przeciwności losu i niwelowaniu problemów finansowych. Czym więc jest ów kredyt gotówkowy i jak powinniśmy go dobrze postrzegać? No, więc kredytami gotówkowymi są wszystkie kredyty, które w całości zostają wypłacone gotówką, co bardzo ważne, tylko i wyłącznie gotówką, stąd właśnie taką maja nazwę a nie inną, czyli kredyty gotówkowe. Rozpoznawalnym przykładem kredytu, który będzie należał do grupy kredytów gotówkowych, będzie kredyt studencki, tak dziś popularny i cieszący się tak dużym zaufaniem społecznym wśród Polskich rodzin. Oczywiście musimy mieć świadomość tego, że kredyty gotówkowe są zróżnicowane, to znaczy nie są identyczne, ale różnią się na wielu płaszczyznach, jak chociażby na płaszczyźnie oprocentowania czy też czasu spłaty, to ważne, ponieważ dzięki owemu zróżnicowaniu mogą dotrzeć do szerszego grona odbiorców, co bardzo pozytywnie wpływa na kondycję kredytów gotówkowych, ale także i instytucji bankowych, które udzielają owych kredytów gotówkowych. Dla uzupełnienia podstawowych informacji o świecie kredytów, musimy także wiedzieć, że istnieje druga grupa kredytów, są to kredyty bezgotówkowe, czyli takie gdzie nie używa się gotówki. Przykładem może być sytuacja, kiedy to, całość pieniędzy zostaje przelana na konto bankowe kredytobiorcy, podczas tej operacji nie jest w ogóle używana gotówka. I tak właśnie w dość obszernym skrócie wygląda dziś sytuacja w świecie kredytów, tych kredytów gotówkowych, ale i także oczywiście świecie kredytów bezgotówkowych.

Teraz zastanówmy się przez moment, dlaczego kredyt gotówkowy jest tak dobrym wyborem. No, więc po pierwsze kredyty gotówkowe to dodatkowe pieniądze a w dzisiejszych czasach, dodatkowe pieniądze to dodatkowe możliwości, które jeżeli tylko dobrze wykorzystamy, to możemy odmienić nasze życie na lepsze. Ostatecznie o to właśnie w życiu chodzi, o dążenie do lepszego jutra i do lepszej przyszłości. Dzięki kredytom gotówkowym możemy założyć własną działalność gospodarczą, możemy zainwestować w rozwój naszej firmy, jeżeli już taką posiadamy, możemy przeprowadzić remont naszego domu czy mieszkania, możemy bardzo wiele różnego rodzaju czynności wykonać, czynności, których nie moglibyśmy wykonać gdyby nie właśnie kredyt gotówkowy. To sprawia, że dziś kredyty gotówkowe cieszą się ogromną popularnością, zaufaniem i są wręcz rozchwytywane przez Polskie rodziny i Polaków. Wszystko wskazuje na to, że już tak pozostanie w przyszłości, a może będzie jeszcze lepiej niż dziś. To też, instytucje bankowe i kredytobiorcy mogą spać spokojnie, kredyty gotówkowe mają się dziś bardzo dobrze.

Reasumując ten ważny i istotny temat, należy zaznaczyć, że kredyty gotówkowe są także bardzo przejrzyste i klarowne, można napisać, że biurokracja omija je szerokim łukiem, to bardzo dobra wiadomość dla każdego, kto będzie chciał sięgnąć właśnie po ten kredyt. To też nie czekajmy dłużej i jeżeli tylko posiadamy jakiś problem finansowy, lub potrzebujemy dodatkowej gotówki, wówczas sięgajmy po kredyt gotówkowy, on nam pomoże w wielu życiowych problemach i trudnościach. Ten kredyt uratował już sytuację w nie jednej Polskiej rodzinie.

Jak korzystać z kredytu?

09 February, 2016

Gdy już przyznają nam kredyt, to zwykle istnieje możliwość, że wpłynie on na nasze konto bankowe. Oznacza to, że jeśli komuś naprawdę będzie zależało na czasie, to jednak będzie w stanie zaciągnąć kredyt w swoim własnym banku. Co istotniejsze pieniądze na koncie będzie miał w kilka minut. Daje to więc coraz więcej możliwości, jak i również sprawia, że ludzie coraz chętniej właśnie z nich korzystają. Należy więc przede wszystkim zastanowić się nad tym, jak to będzie wyglądało właśnie w naszej sytuacji. Być może taki kredyt hipoteczny sprawi, że w końcu będziemy mogli wejść w posiadanie swojego własnego wymarzonego domu. Prawdą jest, że przecież właściwie każdy marzy o tym, by zamieszkać na swoim, jednak nie zawsze jest to takie proste do zrealizowania. Należy więc mieć na uwadze, że jeśli już będziemy posiadali pieniążki na koncie, to właściwie w każdym czasie można będzie ich użyć. Wejdź sprawdzić najlepsze oferty na market ekredytowy i więcej nie przepłacaj.

Często dom jest w stanie surowym, jednak zabrakło pieniędzy na jego wykończenie jak i również urządzenie. Dlatego tak duże znaczenie będzie miał tutaj to, by udać się do banku, przedstawić sytuację finansową w jakiej się obecnie znajdujemy, a następnie pracownik będzie nam mógł doradzić coś odpowiedniego. Niezależnie od tego, z jakim nastawieniem przyszliśmy, to i tak będzie można dojść do pewnych wniosków. Z pewnością za jakiś czas można będzie samodzielnie ocenić, że jednak takie zobowiązanie długoterminowe, będzie mogło okazać się zbawienne. Przecież wiadomo, że pieniądze można będzie mieć na koncie bankowym, a korzystać z nich w momencie gdy nadejdzie taka potrzeba.

Czasy się zmieniają, zmienia się również nastawienie do kredytów. Dlatego coraz więcej osób właśnie nimi się interesuje. Trzeba więc mieć to na uwadze, jak i również w późniejszym czasie podjąć właściwą decyzję. Początkowo jednak wystarczy, że sprawdzimy co w ofercie mają poszczególne banki. Przecież oferta kredytowa ciągle się zmienia, dlatego warto jest samodzielnie o tym wszystkim pomyśleć. Zawsze można będzie poprosić kogoś o pomoc, co również będzie mogło okazać się zbawienne. Od pewnego czasu właśnie takie przedsięwzięcie idealnie się sprawdza, oraz ludzie są do tego pozytywnie nastawieni. Trzeba samodzielnie wyrobić sobie właśnie na ten temat zdanie.

← Starsze wpisyNowsze wpisy →