Parabank, kredyt co to oznacza?

24 March, 2017

undefined

Zarówno bank jak i parabank może istnieć na rynku finansowym. Różnica w zakresie ich działania to oczywiście pewnego rodzaju detale. Warto mieć świadomość tego iż kredyt w parabanku jak każdy inny produkt bankowy jest w stanie składać się z plusów oraz minusów. Jednak to instytucja para finansowa składa się ze zdecydowanie mniejszych wymagań co do opcji kredytowania. Parabank za każdym razem nie będzie weryfikować wiarygodność finansową klienta w BIK. Osoba zadłużona jest w stanie zaciągnąć kredyt w parabanku. Istnieją najważniejsze plusy oraz minusy takiego produktu bankowego.

Dobra strona takiego rozwiązania dotyczy oczywiście tego iż możliwość jej otrzymania posiada każda osoba. Nie ma większego znaczenia kwota zarabianego wynagrodzenia. Posiadając złe wpisy występujące w BIK nie należy przekreślać szans na zdobycie pożyczki w parabanku. Jeśli chodzi o proces zweryfikowania klienta to jego liczba dotyczy mniejszego czasu w odniesieniu do instytucji bankowej. Z tego względu już w kilka minut parabank jest w stanie wydać decyzję o udzieleniu pożyczki gotówkowej. Pożyczka tego rodzaju uda się zaciągnąć przy wykorzystaniu wygodnego sposobu dla podmiotu, a chodzi tutaj oczywiście o Internet, telefon, sms. Biorąc pod uwagę parabank to tak naprawdę nie jest istotne tutaj ustanawianie zabezpieczeń w postaci spłaty pożyczki. Z tego powodu istnieje możliwość zaciągnięcia jej w niedługim okresie czasu. Istnieją również firmy pożyczkowe jakie są w stanie udzielać pierwszą pożyczkę w sposób całkowicie darmowy, oddaję się tyle ile można pożyczyć.

Kredyt w parabanku to oczywiście pewnego rodzaju liczba niekorzystnych stron. Przed ostateczną decyzją należy się z nimi we właściwy sposób zapoznać. Na pewno do nich należy zaliczać to, że koszt ich uzyskania wraz ze spłatą jest dość duży. To prawda, że oprocentowanie zobowiązania jest ograniczone przez limit odpowiadający za czterokrotność stopy lombardowej jak obecnie występuje w kraju. Pomimo tego parabanki mogą dodawać do takiego rozwiązania dość dużą liczbę opłat dodatkowych. Na pewno do nich należy zaliczać prowizję odpowiadająca za przystąpienie do kredytu oraz opłacenie rozpatrzenia wniosku. Klient nie będzie odczuwać tego aż w tak dużym stopniu ponieważ taki rodzaj pożyczki dotyczy udzielenie jej przez okres zaledwie kilku dni. Chwilówka to kwota jaka dotyczy kilku dni. Do nich należy zaliczać przede wszystkim 50 lub 100zł. Zaciągnięcie większej kwoty może się okazać niewłaściwie. Sposób kredytowania z tego powodu nie będzie odpowiedni.

Funkcjonowanie BIK – zalety i wady

23 February, 2017

Biuro Informacji Kredytowej daje znacznie większe bezpieczeństwo podczas udzielania kredytów gotówkowych, a także innych grup pożyczek krótko lub długoterminowych. Nie wszyscy kredytobiorcy wiedzą o tym, że banki detaliczne, a także większość parabanków monitoruje rejestr Biura Informacji Kredytowej przed nawiązaniem współpracy z pożyczkobiorcami. BIK wyróżnia się wieloma zaletami, ale też wadami, o których warto porozmawiać za pośrednictwem artykułu, informacje możesz znaleźć również na https://www.ekredytowymarket.pl.

Ocena wiarygodności kredytobiorcy możliwa za pośrednictwem baz danych BIK

Biuro Informacji Kredytowej działa na zasadzie tworzenia ogólnokrajowej bazy spłat kredytów. W BIK uwzględnia się każdy rodzaj zobowiązania zaciągniętego w banku detalicznym. Aby sprawdzić długi niebankowe należy skorzystać koniecznie z rejestru Biura Informacji Gospodarczej. Wymienione dwa rejestry stanowią podstawę do oceny wiarygodności każdego pożyczkobiorcy. BIK działa od 1997 roku. To instytucja stworzona przez Związek Banków Polskich. Bez BIK niemożliwym jest monitorowanie historii spłat dotychczasowych zobowiązań przez klientów. Każde zapytanie do Biura Informacji Kredytowej ogranicza punktację kredytobiorcy. Należy zatem bardzo ostrożnie podchodzić do składania wniosków o pożyczkę. Kredytobiorca musi na podstawie bezpłatnych porównywarek kredytów i regulaminów banków ocenić potencjał podjęcia współpracy. Najważniejsza zaleta BIK to bardzo prosty dostęp do informacji o kredytobiorcach. Historia kredytowa tworzy się na bieżąco. Banki wysyłają dane o spłaconych lub źle regulowanych ratach. Przy zaciąganiu zbyt wielu kredytów w krótkim odstępie czasu musisz liczyć się z pogorszeniem zdolności kredytowej. Biuro Informacji Kredytowej tworzy po prostu profil kredytobiorcy. Nie ma właściwie podpisania umowy kredytowej, bez wglądu w BIK. Banki detaliczne opierają się na normach prawa bankowego, funkcjonują zgodnie z rekomendacją T wydawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Analiza danych w Biurze Informacji Kredytowej wchodzi zatem w skład każdej współpracy z bankiem detalicznym. W parabankach również sprawdza się BIK, jednak sektor pozabankowy ze względu na specyficzny format działalności podejmuje znacznie większe ryzyko obsługi klienta detalicznego. Pozytywna historia kredytowa widoczna w BIK to ogromna przewaga podczas negocjowania warunków podpisania umowy z bankiem detalicznym.

Zalet więcej od wad, chociaż warto dopracować niektóre elementy badania klienta banku

Zalety Biura Informacji Kredytowej to prosta dostępność do historii kredytowej, gromadzenie danych o aktualnych spłatach kredytów, szybki dostęp do kluczowych wiadomości o kliencie. Dla wielu osób wykluczonych finansowo BIK to po prostu wyrocznia uzyskania dobrego kredytu. Bez pozytywnej historii kredytowej bardzo trudno mówić o nawiązaniu optymalnego partnerstwa z bankiem. Wytyczne banków w zakresie udzielania kredytów charakteryzują się niewielką elastycznością. Często patrzy się jedynie na BIK, a nie na indywidualną sytuację danego kredytobiorcy, co uznaje się za główną wadę systemu. Oczywiście rozpatrywanie każdego przypadku w szerokim zakresie nie wchodzi w grę ze względu na skomplikowany format analizy. Biuro Informacji Kredytowej powiązane z Biurem Informacji Gospodarczej to bardzo dobra baza do oceny sytuacji praktycznie każdego gospodarstwa domowego w Polsce, a także większości przedsiębiorców. Biuro Informacji Kredytowej daje znacznie większe zaufanie do kredytobiorcy. Taka baza danych gwarantuje otrzymanie korzystnych warunków kredytowania potrzeb w niezwykle krótkim czasie.

 

Jak wystrzec się przed nieuczciwą lokatą.

26 January, 2017

undefined

Bardzo często nawet jeżeli dokładnie przeglądamy ofertę lokaty bankowej możemy trafić na oszustów. Taka nieuczciwa lokata zamiast pozwolić nam zarobić dodatkowe pieniądze sprawi, że możemy stracić oszczędności swojego życia. Trudno jest się z tym pogodzić, dlatego zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję o włożeniu pieniędzy na lokatę powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą jaką przygotował dla nas bank. Wiele ofert tylko na pierwszy rzut oka wydaje się na korzystne. Dopiero, kiedy przyjrzymy się im bardzo dokładnie zauważymy, że oferta ma za zadanie nas oszukać i omamić.

Banki są na tyle cwane, że oferują swoje propozycje lokat w taki sposób, że przemycają w nich ukryte haczyki, w które bardzo łatwo można wpaść. Najczęściej taki haczyk schowany jest w regulaminie i napisany jest bardzo małym drukiem, aby niedouczony klient się tego wpisu nie dopatrzył. Zawsze sprawdzajmy dokładnie każdą ofertę lokaty. Zapoznając się dokładnie z jej warunkami można dopiero wtedy zobaczyć, że wcale nie jest ona tak atrakcyjna na jaką wygląda. Cała masa osób nie czyta w ogóle umowy tylko ją podpisuje, później jest już za późno i ma warunki lokaty jakich tak naprawdę pod żadnym pozorem by dobrowolnie nie podpisał. Takie posunięcie banku nie jest fair w stosunku do klienta, ale niestety nie wszystkie banki są w stu procentach w porządku względem nas. Chcą na nas zarobić i tyle.

Dosyć głośna była sytuacje, kiedy jeden z banków proponował lokatę na 6% przez okres jednego roku. Był w niej ukryty jeden haczyk. Lokatę trzeba było zawszeć pomiędzy 28 stycznia, a 24 lutego. Niby nic nadzwyczajnego, ale oprocentowanie lokaty bank naliczał dopiero od 18 marca. Do tego czasu pieniądze leżały na lokacie i w żaden sposób na siebie nie zarabiały. Było to celowe posunięcie banku. Dali duże oprocentowanie, ale przez miesiąc go nie naliczali co dało taki sam zarobek jak w innych bankach oferujących mniejsze oprocentowanie. Wiele banków oferuje bardzo wysokie oprocentowanie w ostatnim miesiącu trwania umowy lokaty. Klient widzi 12% na lokacie i od razu się na nią decyzje. W rzeczywistości sytuacja wygląda inaczej. Co prawda w ostatnim miesiącu mamy te 12%, ale w poprzednich mogło być oprocentowanie równe 2, czy 3% i tym samym średnia oprocentowania na lokacie nie wynosiła 12%, a była o połowę mniejsza. Jest to zwykłe oszukiwanie klienta i łapanie go na duże oprocentowanie, które w rzeczywistości w żadnym miesiącu takie nie będzie. Takich haczyków jakie stosują w swoich ofertach banki jest cała masa i bardzo często nawet przy dokładnym przeczytaniu umowy trudno się przed tymi oszustwami ustrzec. Jeżeli nie mamy zielonego pojęcia o lokatach bankowych lepiej zapytać kogoś kto się na tym naprawdę zna i zaproponować, aby poszedł z nami do banku. Pracownicy od razu zauważą, że się na tym nie znamy i tak nas zakręcą, że wpłacimy pieniądze na lokatę o bardzo małym oprocentowaniu. Zamiast zarobić bank będzie dysponował naszymi pieniędzmi niemal za darmo.

Kredyt walutowy denominowany.

14 October, 2016

W przypadku kredytu walutowego denominowanego zawiera się umowę, w której określona jest konkretna kwota obcej waluty. W momencie, kiedy wypłacane są nam pieniądze kwota kredytu przeliczana jest na złotówki. Taki kredyt obciążony jest sporym ryzykiem, gdyż wartość waluty może spaść i tym samym otrzymamy od banku mniejszą kwotę kredytu niż ta o jaką wnioskowaliśmy. Kredyt walutowy denominowany jest ryzykowny, ale może być też dla nas bardziej opłacalny. Mówi się, że kto nie ryzykuje ten nic nie ma, ale czasami ryzyko jest zbyt duże i lepiej się go nie podejmować. Mogą ryzykować osoby, które mają pieniądze i jeśli je stracą nie będzie to dla nich wielkim obciążeniem. Osoby, które mają ograniczoną ilość pieniędzy powinny jednak wybierać mniej ryzykowne kredyty, aby wielkość rat jaką przyjdzie im spłacać nie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla ich budżetu.

Zabezpieczenie kredytu walutowego denominowanego.

W przypadku kredytu walutowego denominowanego jego zabezpieczeniem jest najczęściej hipoteka. Kredytobiorca zapewnia bank poprzez swój majątek jaki ma obecnie jak i ten w przyszłości, że ten kredyt spłaci, a jeśli tego nie wykona bank będzie miął zabezpieczenie i te pieniądze i tak zostaną mu zwrócone. Wartość hipoteki stanowi górną granicę roszczeń jakie ma bank wobec dłużnika. Do czasu ustanowienia hipoteki mamy czasowe zabezpieczenie kredytu. jest nim między innymi ubezpieczenie, weksel, poręczenie, czy też zablokowanie naszych środków na rachunku bądź też na lokacie. Zabezpieczeniem tego kredytu może być również poręczenie osoby trzeciej, która posiada zdolność kredytową.

W przypadku kredytu walutowego denominowanego zakłada się księgę wieczystą dla konkretnej nieruchomości, najczęściej dla nieruchomości na jaką bierzemy kredyt. Ubezpiecza się również kredyt od różnego rodzaju zdarzeń losowych, a także korzysta z ubezpieczenia na życie. Te ostatnie z ubezpieczeń coraz częściej jest przez banki stosowane. Jest wiele form kredytów bankowych i każdy bez problemu znajdzie taki, który będzie dla niego najlepszy. Warto przyjrzeć się kilku ofertę i wybrać taką, która będzie dla nas najlepsza i kredyt nie będzie dla nas bardzo dużym obciążeniem, kiedy przyjdzie nam go spłacać. Jeżeli szukasz dobrego kredytu to tutaj - kredyt gotówkowy porównanie ułatwi Ci wybór.

Bo z kredytem gotówkowym trzeba świadomie

12 August, 2016

Kredyt gotówkowy aktualnie dla nikogo nie jest żadną tajemnicą. Każdy bez większego problemu może zdecydować się na to rozwiązanie finansowe. Należy wiedzieć, że kiedy kluczowe są pieniądze trzeba być zobowiązanym do trzymania się warunków umowy, tym bardzie po otrzymaniu gotówki, klient przecież w tym momencie staje się kredytobiorcą. Najlepiej jest poszerzyć swoją wiedzę, pobrać informację na temat najpowszechniejszych kredytów gotówkowych, oto 3 które ludzie najczęściej wybierają.

Budzi zainteresowanie kredyt gotówkowy na dowolny cel, ponieważ jest on wygodny. Zgadza się, każdy może z niego bez problemu skorzystać, nieważna jest praca ani wiek, trzeba jedynie w sposób wiarygodny zaprezentować swoją osobę. Kluczowym czynnikiem jest weksel in blanco, poręczenie osób trzecich a jako dodatkowy dokument może być również zaświadczenie o ubezpieczeniu. Większość posiada taki dokument, chroni swoje mienie, a przy kredycie gotówkowym na dowolny cel jest to istotny punkt. Seniorzy korzystają z powyższej propozycji, gdyż jest ona wiarygodna a dodatkowy zastrzyk pieniądza zawsze się przyda. Osoba starsza zobowiązana jest dostarczyć ostatni wycinek emerytury lub renty i zaświadczenie z ZUS, w ten oto sposób bank może szybko obliczyć jaka kwota jest możliwa do uzyskania. Kredyt gotówkowy na dowolny cel można wydać na co się tylko chce, zresztą sama nazwa o tym mówi. Zazwyczaj przeznacza się pieniądze na sprzęt AGD, generalny remont w mieszkaniu oraz rozrywkę. Karta kredytowa również jest ciekawa, jest to specjalna oferta dla tych, którzy preferują mieć pieniądze tuż obok jak również tych, którzy nie cechują się gospodarnym wydawaniem finansów. Pieniądze są na koncie i w każdym momencie, w razi okoliczności można je wypłacić, lecz określony limit jest gwarancją zabezpieczenia, dlatego jest taka duża frekwencja klientów. Utrzymanie karty kredytowej też nie jest jakoś specjalnie obciążające dlatego też zaleca się przeanalizować tę ofertę. Kredyt na rachunek bieżący to oszczędność czasu, ponieważ wykorzystywane jest istniejące konto. Bank przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdza bardzo rzetelnie historię rachunku, aby wykluczyć ukryte zadłużenia. Kiedy wszystko jest pod kontrolą klient może czekać na pozytywną odpowiedź.

Najwyższy czas na ciekawy kredyt gotówkowy

13 May, 2016

Kredyt gotówkowy bardzo szybko odniósł sukces w świecie finansowym i raczej nie powinno to nikogo dziwić, przecież jest to inwestycja kusząca. Cechuje się wygodą, każdy ma możliwość zdobycia dodatkowych pieniędzy podstawą jest jednak wiedza. Dokładnie, przed kredytem gotówkowym należy się przygotować, bo przecież oferta jest szeroka i należy do każdej podejść indywidualnie. Realizacje ściśle związane z pieniądzem to przecież nie zabawa, przez złe podejście i pochopne kroki można narazić się na przykry efekt końcowy. Któż by pomyślał, że nadejdzie taki okres kiedy to pieniądze będą tak blisko. Można skorzystać kredytu gotówkowego i wyjść na tym bardzo pozytywnie, ale trzeba mieć dojrzałe podejście do tej realizacji. Każdy nieprzemyślany krok może mieć swoje konsekwencję i na to trzeba zważać. W rzeczywistości nikt nikogo nie goni, a przecież i tak powyższa oferta finansowa znana jest z szybkiej realizacji, dzięki czemu śmiało można się zabezpieczyć. Kredyt gotówkowy nie jest dla każdego i to trzeba powiedzieć już na samym starcie. Niestety często przez gwałtowne i pochopne kroki osoba zainteresowana w rzeczywistości na własne życzenie naraża się na obciążające konsekwencję.

Zaleca się wiedzieć, że osoba, która ostatecznie wybiera jakikolwiek kredyty gotówkowy automatycznie staje się kredytobiorcą i zobowiązana jest w terminie wyregulować zadłużenia. Stąd tak dużo mówi się o dojrzałym podejściu do pieniądza, bo przecież inwestycje związane z pieniądzem to nie jest żadna zabawa. Bardzo dobrze kiedy to klient, najpierw decyduje się na poznanie tego świata kredytowego, by później świadomie podjąć kroki.

Pierwszą formą finansową na którą warto jest zwrócić szczególną uwagę jest kredyt gotówkowy na dowolny cel. Cieszy się on zainteresowaniem oraz zaufaniem, nie jedna osoba skorzystała z tej opcji i jest zadowolenie. Klienci zobowiązani są najpierw przedstawić swoją wiarygodność w odpowiedni sposób. Weksel in blanco, poręczenie osób trzecich i zaświadczenie o ubezpieczeniu to najczęściej oczekiwane dokumenty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z kredytu gotówkowego na dowolny cel korzystały także osoby starsze. Senior musi dostarczyć danej instytucji bankowej takie dokumenty jak ostatni wycinek emerytury oraz zaświadczenie z ZUS. Wedle swoich potrzeb można zagospodarować uzyskane pieniądze. Banki nie wymagają tłumaczenia się z transakcji, nie przedstawiają listy, którą należy się kierować. Pieniądze przeznaczane są na potrzeby codzienne, sprzęt AGD, generalny remont dom, jak też rozrywkę. Następną ofertą jakże godną uwagi jest karta kredytowa. To rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo, a przyczyną jest określony z góry limit dziennych wypłat. W tym przypadku pieniądze nie są dostarczane do rąk klienta, lecz na podane konto. Można tylko wypłacić wcześniej ustaloną kwotę. Kredytobiorcy preferuje taki system, gdyż nie ma ryzyka wydania za dużych pieniędzy, to jest po prostu kontrola. Karta kredytowa jest tez tania w utrzymaniu, co na pewno jest istotnym punktem. Kredyt na rachunek bieżący zaś jest zapewnieniem oszczędności czasu. Wszystko przez skorzystanie z istniejącego konta, który sprawdza bank. Istotna jest tu historia podanego rachunku, bo kiedy konto nie jest zadłużone to klient może czekać na ustaloną gotówkę.

Podstawowym pytaniem jest to, czy kredyt gotówkowy jest bezpieczny? Oczywiście, że tak, lecz tylko wtedy gdy rzeczywiście nastawienie osoby zainteresowanej jest obiektywne. Kiedy to jest szeroka wiedza o kredytach gotówkowych to naprawdę nie może być inaczej jak tylko satysfakcjonujący efekt końcowy.

 

← Starsze wpisyNowsze wpisy →