Czy konsolidacja zobowiązań jest dobrym rozwiązaniem?

25 February, 2020

Konsolidacja kredytów jest w dzisiejszych czasach dosyć często wybieranym rozwiązaniem przez wiele osób. Nie ulega wątpliwości, że ma ono swoje zalety, trzeba jednak także pamiętać o wadach, zarówno jedne i drugie znajdzisz na 17bankow.com. Z pewnością kredyt konsolidacyjny może niejednokrotnie stanowić interesującą strategię. Jest on przeznaczony głównie dla tych osób, które pragną w jakiś sposób zmodyfikować sposób regulowania swoich istniejących zadłużeń, jak i połączyć je w jedno. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy kredyt konsolidacyjny jest atrakcyjną opcją, ponieważ zależy to od wielu czynników. Wśród nich wymienić można chociażby to, jakie warunki zostaną nam zaproponowane, a także jak kształtują się zobowiązania bankowe, które chcemy poddać konsolidacji. Podejmując decyzję o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego, musimy zatem przeprowadzić szereg działań natury analitycznej. Bez tego trudno uzyskać rzetelny obraz sytuacji.

Kiedy kredyt konsolidacyjny może się sprawdzić?

Jeśli mamy na swoim koncie kilka zadłużeń o charakterze bankowym, kredyt konsolidacyjny może okazać się bardzo wygodną opcją. Możemy bowiem przy jego pomocy połączyć zobowiązania w jedno i regulować jedną miesięczną ratę zamiast kilku. Dzieje się tak dlatego, że instytucja bankowa udzielająca nam kredytu konsolidacyjnego spłaca nasze dotychczasowe zadłużenia, a my jesteśmy zobowiązani już tylko wobec niej do regulowania należności z tego tytułu. Z perspektywy organizacyjnej kredyt konsolidacyjny może być więc naprawdę interesującą opcją. Trzeba jednak pamiętać o tym, że sama możliwość połączenia zobowiązań nie powinna być czynnikiem decydującym o naszym wyborze. Kredyt konsolidacyjny obejmuje bowiem często zmianę warunków, na których spłacaliśmy nasze dotychczasowe zobowiązania. Może więc okazać się, że uda się osiągnąć stosunkowo niską wysokość comiesięcznej raty, jednak w konsekwencji okres kredytowania będzie dłuższy, a co za tym idzie – zwiększą się koszty całkowite kredytu. Tego rodzaju kwestii nie można bagatelizować, ponieważ mają one realny wpływ na całokształt naszej sytuacji finansowej. Musimy zatem zastanowić się nad tym, co właściwie chcemy osiągnąć poprzez konsolidację zobowiązań oraz jakie są nasze priorytety w tym zakresie. Wiele zależy tutaj od naszej indywidualnej sytuacji finansowej. Trzeba przygotować się zatem na wiele pracy o charakterze analitycznym – musimy wykonać skrupulatne obliczenia oraz przyjrzeć się wszystkim szczegółom ofert kredytów konsolidacyjnych dostępnych na rynku. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, aby nie dokonywać oceny pobieżnej, czy też bazującej na ogólnikowych informacjach. Trzeba opierać się na konkretnych danych. Jeżeli ich nie pamiętamy, co jest dosyć prawdopodobne, musimy je odnaleźć i zweryfikować. Potrzebne jest więc nam duże zaangażowanie i dokładność, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w obszarze naszych finansów. Odpowiedzialne podejście do naszego budżetu jest niezbędne.

Dokumenty potrzebne do kredytu samochodowego

28 November, 2019

Każdy z nas praktycznie posiada samochód dlatego też kupowanie auta nie stanowi dla nas nic nowego. Niestety w sytuacji kiedy chcemy kupić nowe auto okazuje się że nie możemy zrobić tego z własnych środków i musimy udać się po pomoc do banku. Przed złożeniem wniosku o kredyt musimy wcześniej dowiedzieć się jakie dokumenty będą nam potrzebne aby móc zaciągać ten rodzaj kredytu. Oczywiste jest że najważniejszy będzie dokument poświadczający naszą tożsamość czyli dowód osobisty i oczywiście dokument poświadczający wysokość naszego dochodu. Warto jednak wejść w ten temat bardziej szczegółowo i dowiedzieć się na ten temat trochę więcej,

Inne potrzebne dokumenty będą zależne od źródła naszego dochodu i będą to:

- Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę są zobowiązane dostarczyć do banku aktualne zaświadczenie o tym na jaki okres jesteśmy zatrudnieni oraz o tym jaka jest wysokość naszego miesięcznego wynagrodzenia brutto. Warto przygotować takie zaświadczenie za ostatnie 3 miesiące ponieważ większość banków wymaga od nas takiego okresu.

- osoby będą ce już na emeryturze muszą przedłożyć w banku dowód potwierdzający wypłatę tego świadczenia, wystarczy tu ostatni odcinek wypłaty świadczenia, może to być również kserokopia decyzji potwierdzającej przyznanie emerytury.

- osoby będące na rencie podobnie jak renciści są zobowiązani do przedstawienia w banku dowodu wpłaty świadczenia bądź kserokopia decyzji potwierdzającej przyznanie renty, bądź też legitymacja rencisty,

- osoby prowadzące gospodarstwo rolne muszą potwierdzić fakt posiadania gospodarstwa poprzez okazanie zaświadczenie wystawionego przez urząd gminy o nakazie płatniczym, może to być również kserokopia potwierdzająca opłacanie składki KRUS bądź też zaświadczenie o nie zaleganiu z takimi płatnościami.

- osoby prowadzące działalność gospodarczą mają nieco bardziej skomplikowaną procedurę. Pierwszym koniecznym dokumentem jest kserokopia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej bądź też odpis z KRSu. Inny dokument to zaświadczenie o nie zaleganiu z płatnościami składek za ostatnie trzy miesiące, ważne jest także zaświadczenie z urzędu Skarbowego o tym, że nie zalegamy z płatnością podatku. Dokumentów tych może być znacznie więcej jednak zależy to od indywidulanego podejścia banku, dlatego też warto wcześniej zapoznać się z tym jakie dokumenty będą nam potrzebne robiąc to odpowiednio wcześniej zaoszczędzimy sobie dodatkowego stresu. W tej sytuacji najlepiej skontaktować się z pracownikiem banku bądź z doradcą.

Kredyt hipoteczny co warto wiedzieć

27 September, 2019

Decyzja o zaciągnięciu kredytu hipotecznego nie należy do najłatwiejszych i często zanim ją podejmiemy bardzo długo się wahamy – gdyż jest to zobowiązanie, które będzie miało znaczący wpływ na całe nasze życie. A zatem do zakupu własnego mieszkania warto się dokładnie przygotować i dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej. Jak wygląda proces kredytowy krok po kroku, warto zasięgnąć tych informacji aby nic nas nie zaskoczyło.

Kredyt hipoteczny to obecnie jeden z najsolidniej uregulowanych prawnie produktów finansowych, a także ten po który sięgamy zdecydowanie najczęściej. Popularność kredytu hipotecznego przyniosła szereg zabezpieczeń, dzięki którym decydując się na taki właśnie kredyt jesteśmy chronieni o wiele bardziej i skuteczniej niż było to jeszcze kilka lat temu. Świat kredytów cały czas nas jednak zaskakuje i wciąż potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jednak jak się okazuje nie jest to wcale taka trudna i skomplikowana kwestia.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o kredycie hipotecznym warto przede wszystkim dowiedzieć się ja najwięcej o swojej zdolność kredytowej, co ma na nią wpływ , czym różni się zakup mieszkania od dewelopera od kupna nieruchomości z drugiej ręki, a także które dokumenty będą nam potrzebne przy składaniu wniosku oraz na jakie zapisy umowy kredytowej trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Mimo wszystko bank wcale nie musi wydawać nam pozytywnej decyzji. Ważną kwestią jest również to jak wyglądała będzie droga ubiegania się o kredyt jeżeli pracujemy na umowie zlecenie, zarabiających zagranicą czy też pobieramy rentę lub emeryturę. Są osoby które kompletnie nie odnajdują się w tej tematyce i nie potrafią poruszać się po bankach dlatego też możemy skorzystać z pomocy specjalisty, który z pewnością pomoże nam przejść przez całą procedurę kredytową. Fachowiec szybko sprawdzi naszą zdolność kredytową, porówna oferty kilku banków i przygotuje wybór najbardziej korzystnych ofert.

Kredyt hipoteczny od podstaw

Chcemy kupić mieszkanie na kredyt, ale wciąż nie wiemy, co nas czeka, co powinniśmy zrobić i gdzie skierować nasz pierwszy krok. Zapoznajmy się z artykułami zamieszczonymi w Interneciei dowiedzmy się , jak wybrać najlepszy rodzaj kredytu dla siebie prześledźmy również krok po kroku cały proces kredytowy oraz dowiedzmy się, jaki wpływ na nasze szanse na kredyt hipoteczny mają takie czynniki, jak wiek, wykształcenie czy stan cywilny. Jak się okazuje na etapie wnioskowania są to bardzo istotne kwestie i warto o tym wiedzieć. Co więcej na niektóre czynniki możemy mieć wpływ jeszcze przed rozpoczęciem całej procedury.

Kredyt konsolidacyjny co warto wiedzieć

10 July, 2019

Kredyt konsolidacyjny staje się coraz bardziej popularny w śród Polaków. Jego głównym zamysłem jest zamiana kilku mniejszych kredytów na jeden większy. A wszystko po to by zmniejszyć wysokość miesięcznej raty a także ułatwić logistykę spłacania rat gdyż zdecydowanie łatwiej jest płacić jedną ratę miesięcznie niż kilka w różnych terminach. Niestety konsolidacja to nie tylko plusy. Nie ma nic za darmo rata kredytu owszem będzie mniejsza ale kosztem wydłużenia okresu spłaty a także zwiększenia wartości całego zadłużenia, zobacz najciekawsze oferty na 17bankow.com.

Dostosowanie rat i waluty

Decydując się na konsolidację możemy dostosować ratę kredytu konsolidacyjnego do naszych możliwości finansowych, mowa oczywiście zarówno o sumie jak i terminie, w którym ratę będziemy płacić. Termin możemy ustalić samodzielnie może być to np. dzień naszej wypłaty dzięki czemu zapłacimy ratę kiedy będziemy mieli pewność że posiadamy pieniądze. Decydując się na konsolidację możemy również wybrać odpowiednią dla nas walutę, w jakiej chcemy go spłacać, co więcej wybraną walutę możemy zmienić nawet w czasie spłacania naszego zobowiązania. Jak się okazuje najłatwiej będzie nam uzyskać kredyt złotówkowy, ale do wyboru mamy również EUR, CHF, GBP, USD. Na którą walutę się zdecydujemy zależy tylko od nas

Możemy wyróżnić dwa rodzaje konsolidacji kredytów:

• kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest to kredyt przyznawany na dłuższy okres, z mniejszym oprocentowaniem na wyższą sumę ale przy tym z koniecznością zabezpieczenia zadłużenia w postaci hipoteki nieruchomości jaką posiadamy,

• kredyt konsolidacyjny gotówkowy, ten kredyt możemy otrzymać na krótszy okres, na mniejszą sumę i niestety na dużo gorszych warunkach jeśli chodzi o oprocentowanie, jednak plusem jest to ze bank nie będzie wymagał od nas zabezpieczenia.

Wpływ konsolidacji na nasze samopoczucie

Zaciągnięte kredyty zaprzątają nam głowę co miesiąc zastanawiamy się czy zdołamy je spłacić. Zamiana wszystkich zobowiązań może przynieść nam uczucie mniejszego obciążenia, a także mniejszy stres. Uregulowanie zadłużeń pozwoli nam spojrzeć na kłopoty z większego dystansu. Pamiętajmy jednak o tym, że konsolidacja to tylko chwilowa pomoc jest dla nas szansa, którą powinniśmy rozsądnie i dobrze wykorzystać. Konsolidacja nie zwalnia nas również od konieczności analizy naszej sytuacji finansowej i dokładnego planowania naszych dalszych wydatków.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny?

Jednym z najistotniejszych warunków jakie musimy spełnić jest oczywiście posiadanie zdolności kredytowej, a także dobrej historii kredytowej. Konsolidacja jest świetnym rozwiązaniem dla osób zadłużonych niestety bank musi mieć pewność, że udźwigniemy comiesięczne raty i będziemy mogli je spłacać bez większych problemów. Bardzo dokładnie zostanie także sprawdzona nasza historia terminowych spłat dotychczas zaciągniętych zadłużeń informacje te zaciągnie w Biurze Informacji Kredytowej. Tutaj obowiązuje zasada podobna jak przy kredytach hipotecznych - nie powinniśmy jednak składać wniosków o kredyt w zbyt dużej liczbie banków. Każde nasze zapytanie zostanie odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej i niestety może spowodować obniżenie zdolności kredytowej.

Konsolidacja a poprawa domowego budżetu

16 May, 2019

Coraz więcej wydatków, coraz większe potrzeby z tym boryka się chyba większość Polaków. Sytuacje to często doprowadzają nas do tego, że jesteśmy zmuszeni skorzystać z pomocy banku i zaciągnięcia kredytu. Kredyty natomiast mogą doprowadzić do tego, że zaczniemy wpadać w spiralę długów. Nie zawsze wiemy jak wybrnąć z takiej sytuacji i poprawić swój domowy budżet. Okazuje się że wystarczy że zrobimy dokładny bilans swoich zobowiązań, a następnie zamienimy je wszystkie w jedną ratę, którą będzie nam zdecydowanie łatwiej spłacać. Rozwiązanie to nazywa się konsolidacją i korzysta z niej coraz więcej Polaków, chcesz dobrze poznać taki kredyt? Wjedź pod adreswww.17bankow.com.

Zarzadzanie sowimi długami jest tak samo ważne jak zarządzanie finansami i planowanie codziennych oraz comiesięcznych wydatków. Nasza jedna nieprzemyślana i zła decyzja może doprowadzić do tego, że przestaniemy panować nad swoim domowym budżetem. Jak się okazuje sposobem na uratowanie naszych domowych finansów może być właśnie konsolidacja kredytów.

Plusy konsolidacji

Największym plusem konsolidacji jest to że kilak zobowiązań zostanie zastąpionych jedną ratą. To rozwiązanie jest dobre zarówno dla osób które faktyczne zaczynają mieć problem ze spłatą rat których jest za dużo, jak i dla tych którzy po prostu nie panują już nad ilością rat oraz terminem ich spłaty. Jedna rata będzie dla nich zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem i co więcej z pewnością nie zapomnimy o jednej płatności i dzięki temu w naszym domowym budżecie zapanuje ład i porządek. Pamiętajmy o tym, że skonsolidować możemy wiele różnych zobowiązań, zarówno kredyty hipoteczne, samochodowe, mieszkaniowe jak i pożyczki ratalne i karty kredytowe czy również chwilówki. Ostateczne zdanie należy jednak do banku i to on określi które zobowiązani mogą podlegać konsolidacji , dlatego tak ważne jest abyśmy zapoznali się z ofertami różnych banków. Dzięki konsolidacji możliwe jest również wydłużenie okresu spłaty zobowiązań i w związku z tym obniży się również wysokość naszych rat miesięcznych. Musimy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że im dłuższy okres kredytowania tym więcej będziemy musieli dodać. Na t=etapie konsolidacji kredytów możemy również zmienić datę spłaty rat i dostosować ją do naszych potrzeb, tzn. jeżeli nasze wynagrodzenie wpływa na konto przypuśćmy 10 dnia każdego miesiąca, tego dnia również możemy dokonać spłaty kredytu.

Jak konsolidacja wpłynie na nasz domowy budżet

Decydując się na konsolidację w dogodnych warunkach znacznie poprawimy swój domowy budżet. Kredyt ten może być droższą opcją niż wszystkie zobowiązania jednak pozwoli nam ono zmniejszyć miesięczne raty i zacząć panować nad ich spłatą i domowymi finansami .

Szybka gotówka przy minimum formalności

15 March, 2019

Spośród wielu usług finansowych dostępnych na rynku, dużą popularnością wśród tych, którzy szukają szybkich i stosunkowo „bezbolesnych” rozwiązań gotówkowych, stały się chwilówki. Dlaczego właśnie one i co sprawia, że ludzie coraz częściej i pewniej sięgają po taką formę pomocy finansowej? Pożyczki czy jak kto woli chwilówki to przede wszystkim ekspresowe wsparcie finansowe przy minimum formalności. Firmy nie wymagają od nas przedstawiania szeregu dokumentów i w zasadzie cała procedura weryfikacyjna zamyka się w kilku minutach. Zwiększa to znacznie ich atrakcyjność, jeśli porównamy ją do długich procedur kredytowych. Pożyczka to nic innego jak określenie usług świadczonych przez firmy pożyczkowe. Może być udzielana zarówno przez instytucje bankowe, jak i pozabankowe. Pożyczki możemy podzielić na krótkoterminowe oraz długoterminowe czy jak kto woli ratalne. Charakteryzują się one przede wszystkim stosunkowo łatwą dostępnością, jak również minimalnymi formalnościami oraz stosunkowo krótkim procesem weryfikacyjnym.

Chwilówka czy kredyt?

Kredyt to termin zarezerwowany zasadniczo dla działalności bankowej i tylko banki mają prawo posługiwać się nim w materiałach promocyjnych oraz reklamowych konkretnych placówek bankowych czy tez spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Czy używanie stwierdzenia „kredyt” w przypadku firm parabankowych nie jest więc wprowadzaniem w błąd potencjalnego klienta i przysłowiowym nabijaniem go w butelkę? Wiadomo przecież, że nie powinny mieć one prawa do udzielania pożyczek kredytowych. Zdarza się jednak, że w ten sposób właśnie reklamują popularne skąd inąd chwilówki. Bardzo często w swych ofertach przedstawiają swoje usługi, opisując je jako „kredyt chwilówka”.

Pomoc gotówkowa dla każdego

Kredyt jest jednak swego rodzaju umową, jaką trzeba zawrzeć w formie pisemnej, bez względu na podejmowaną przez nas kwotę. Kredytobiorca musi przede wszystkim spełnić wszelkie niezbędne wymagania dla udzielenia kredytu zawieranego pomiędzy stronami. Bank na mocy umowy kredytowej zobowiązuje się do udzielenia klientowi przyznanej kwoty pieniędzy na określony termin i konkretny cel. Kredyt jest więc poniekąd zobowiązaniem w konkretnym celu, jednak nie zawsze zostaje on z góry ustalony w ofercie bankowej. Doskonałym na to przykładem może być tutaj kredyt gotówkowy, gdzie przyznane przez bank środki finansowe możemy w zasadzie spożytkować w dowolny sposób. Do kredytobiorcy należy jednak zobowiązanie do wykorzystania przyznanego kredytu zgodnie z ustalonym wcześniej przeznaczeniem jak również do zwrotu pozyskanej kwoty, doliczając do niej ustalone przez bank, według ustalonej stopy procentowej, odsetek. Również na jego barkach spoczywać będzie obowiązek zapłacenia prowizji jak również wszelkich pozostałych opłat kredytowych. Cały proces jego przyznania jest również nieco bardziej skomplikowany i przede wszystkim czasochłonny niż w przypadku omawianej wyżej chwilówki. Z tych można przede wszystkim skorzystać dzięki możliwością bankowości internetowej. Ogromna i co ciekawsze stale rosnąca popularność chwilówek wiąże się przede wszystkim z faktem, że bardzo łatwo ją otrzymać. Dużo prościej a przede wszystkim szybciej niż tradycyjny kredyt bankowy. Aby cieszyć się otrzymaną gotówką, wystarczy przeważnie dowód osobisty, a wnioskowana kwota znajdzie się w mig na naszym koncie bankowym. Większość instytucji parabankowych nie sprawdza również naszej zdolności kredytowej, co jest dodatkowym atutem przy wyborze tego rodzaju rozwiązania.

← Starsze wpisyNowsze wpisy →